„Century. Ognisty pierścień” Pierdomenico Baccalario

 

Wydawnictwo Olesiejuk, 2012

Ilość stron: 339

 

 

 

 

Po bardzo dobrym spotkaniu z pierwszym tomem „Ulyssesa Moore’a” z przyjemnością zgodziłam się na lekturę innej serii dla młodzieży autora „Century”. Dzięki tej książce tylko utwierdziłam się w przekonaniu, że Baccalario pisze fantastyczne książki dla młodszych czytelników i można po nie sięgać w ciemno!

„Ognisty pierścień” opowiada o przygodzie czwórki nastolatków: Elektry, Mistral, Harvey’a i Shenga podczas ostatnich dni grudnia w Rzymie. Elektra jest córką właściciela hotelu, w którym zatrzymała się pozostała trójka wraz z rodzicami. Dzieci zmuszone do spania w jednym pokoju szybko odkrywają, że łączy je niezwykła data urodzin: 29 lutego, a to dopiero początek dziwnych wydarzeń i zagadek, które będą musieli rozwiązać. Spotkany w środku nocy na moście mężczyzna powierza Elektrze teczkę, w której przyjaciele odnajdą dziwne przedmioty, których przeznaczenie będą musieli odkryć sami.

W pierwszym tomie Bacclario nie odkrywa wszystkich tajemnic tej niezwykłej przygody. Po skończonej lekturze wciąż zostaje wiele niewiadomych, ale w przeciwieństwie do „Wrót czasu”, które urwały się niemal w połowie historii, „Ognisty pierścień” jest opowieścią zakończoną, ponieważ kolejny tom rozgrywa się w innym mieście. Nie jest to jednak wada książki, ponieważ tylko wzmaga zainteresowanie czytelnika i chęć sięgnięcia po drugi tom.

„Century” podobało mi się o wiele bardziej niż pierwsza część „Ulyssesa…”. Powodem jest pewnie fakt, że ta seria adresowana jest do nastolatków, co widać w języku, jakim posługuje się narrator. Sama historia również jest dojrzalsza, więcej tu niebezpieczeństw czyhających na bohaterów, atmosfera jest o wiele mroczniejsza. Powieść czyta się prawie sama, bardzo dużo się dzieje, przed bohaterami wiele sekretów do rozwiązania, chociaż nie wszystkie odpowiedzi dostaniemy w tej części. Bardzo polubiłam bohaterów, którzy mają swoje wady, zalety i sporo się od siebie różnią, ponieważ każde z nich pochodzi z innego kraju. Najbardziej przypadła mi do gustu Elektra, która w tej historii wysuwa się na pierwszy plan.

Jestem bardzo ciekawa, jak dalej potoczą się losy Elektry, Mistral, Harvey’a i Shenga i z pewnością sięgnę po drugi tom tej tajemniczej serii! Naprawdę polecam!

Za książkę dziękuję wydawnictwu Olesiejuk!

Reklamy

1 komentarz

Filed under Książki

One response to “„Century. Ognisty pierścień” Pierdomenico Baccalario

  1. Osobiście nie czytałam serii, ale za to mój brat ją pokochał. Nawet sam zdecydował się na zakup kolejnych części, co mu się w ogóle nie zdarza – więc myślę, że książka musi być naprawdę wciągająca 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s